Nowy Nissan Micra zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Paryżu 2016


29 Wrzesień 2016

Nissan Micra piątej generacji (Gen5), zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Paryżu, całkowicie zmienia dotychczasowe wyobrażenie o tym modelu... jest nie tylko odważny, ale wręcz rewolucyjny.

  • Atrakcyjna stylistyka pokazuje nowe podejście Nissana do modelu Micra
  • Nissan realizuje wizję inteligentnej mobilności poprzez zaawansowane rozwiązania techniczne przejmowane z wyższych segmentów — takie jak inteligentny układ hamowania awaryjnego i system zapobiegania niezamierzonej zmianie pasa ruchu
  • Wydajne silniki o zmniejszonej pojemności i zaawansowane rozwiązania aerodynamiczne zapewniają znakomite osiągi przy niskim zużyciu paliwa
  • Wyraziste kolory nadwozia i bogaty program personalizacji

Nissan Micra

Nissan Micra Gen5 przeznaczony do sprzedaży w Europie — na największym na świecie rynku hatchbacków — przyciąga wzrok charakterystyczną linią nadwozia. Nowa Micra jest niższa, szersza i dłuższa od poprzedniczek, a także przestronniejsza w środku. W nowym modelu wprowadzono również nowe turbodoładowane silniki o zmniejszonej pojemności oraz pełen zestaw innowacyjnych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo.


„Kiedy ponad 30 lat temu na rynku pojawiła się pierwsza Micra, zrewolucjonizowała segment małych hatchbacków i otworzyła nowy rozdział w historii Nissana. Piąta generacja jest tak samo rewolucyjna i rozbudza oczekiwania na to, co hatchback może i powinien zapewniać swojemu użytkownikowi” — powiedział Carlos Ghosn, dyrektor generalny Nissan Motor Company. „Podążając śladami takich modeli, jak Qashqai czy Juke, najnowsza Micra wzmacnia pozycję Nissana jako lidera w dziedzinie projektowania samochodów. Zapowiadamy nią także nasz zamiar rywalizowania o miejsce na podium w europejskim segmencie B — największym i najbardziej konkurencyjnym segmencie małych samochodów na świecie”.

Powrót do aktualności
  • Nissan
    Polska

  • YAMA - Autoryzowany
    salon Nissan i Suzuki

newsletter

Najnowsze informacje, oferty i promocje wprost na Twój e-mail