YAMA na pierwszym miejscu w Wielkim Teście Salonów Auto Świat 2015


28 Lipiec 2015

Chcielibyśmy Państwu z dumą oznajmić, że w tegorocznym Wielkim Teście Salonów tygodnika Auto Świat, firma YAMA znalazła się w grupie salonów, które na równi zajęły pierwsze miejsce, uzyskując maksymalną ocenę 200pkt.

"W Wielkim Teście Salonów 2015 sprawdziliśmy 216 salonów 12 firm-importerów."

"W każdym salonie oceniamy trzy duże kategorie: organizacja salonu, jakość obsługi i jazda próbna. Są one rozpisane na kilkadziesiąt szczegółowych podpunktów. Chodzi o to, żeby jak najdokładniej i obiektywnie ocenić działalność danego punktu sprzedaży samochodów.

Tuż po przeprowadzeniu badania nasi ankieterzy wypełniają 5-stronicowy protokół, w którym drobiazgowo oceniają i salon, i sprzedawców. Maksymalna ocena, jaką może uzyskać salon, to 200 pkt. Jak ją zdobyć? Recepta jest dość prosta, ale wykonanie trudniejsze: trzeba mieć ładny salon, a w nim odpowiednio wyeksponowane samochody oraz materiały informacyjne, dobrze wyszkolonych, kompetentnych i miłych sprzedawców. 

Trzeba także umożliwić klientowi odbycie jazdy próbnej wybranym przez niego modelem auta. Proste? Proste, ale nie dla wszystkich.

Od kilku lat maksymalną ocenę 200 pkt uzyskuje ok. 10 proc. badanych salonów. W tym roku mamy 25 prymusów – to 11,5 proc. wszystkich zbadanych. Gratulujemy!

Z roku na rok zauważamy także coraz wyższą jakość obsługi w salonach samochodowych. Bez fałszywej skromności to po części zasługa „Auto Świata” i efekt naszych corocznych testów."

AUTO ŚWIAT NR.31 27 LIPCA 2015

Powrót do aktualności
  • Nissan
    Polska

  • YAMA - Autoryzowany
    salon Nissan i Suzuki

newsletter

Najnowsze informacje, oferty i promocje wprost na Twój e-mail