Nissan ARIYA

Nissan Ariya - Nowy początek ery samochodów elektrycznych

Już wkrótce samochody elektryczne nie będą niczym nadzwyczajnym. Dobrym powodem żeby przesiąść się na elektryka jest Ariya, czyli najnowszy samochód z gamy modelowej Nissana.

Nissan ARIYA

Design 

Nowoczesny i elegancki design z japońskim charakterem, które przyciąga spojrzenie. Pierwszy rzuca się w oczy szeroki grill. w którym producent schował radary i kamery. Hipnotyzujące światła i dynamiczna, wyraźna sylwetka, która doskonale oddaje charakter auta.

Minimalistyczne wnętrze, lewitujący kokpit z dwiema połączonymi ekranami dotykowymi o przekątnej 12,3 cala, oba pozbawione standardowych przycisków. Wewnątrz sporo wolnej przestrzeni dla podróżujących, którą potęguję płaska podłoga.

Całość mierzy 459,5 cm długości, 185 cm szerokości i 166 cm wysokości, a rozstaw osi 277,5 cm - to spora powierzchnia dająca sporą swobodę podczas podróży.

Inteligentna technologia 

Oprócz oryginalnego designu, obok którego nie sposób przejść obojętnie Ariyę cechuję nowoczesność i inteligencja systemów pokładowych. Dzięki wbudowanej zaawansowanej technologii wspierającej kierowcę, możesz pozostawić kontrolę nad pojazdem asystentowi, który przejmie stery w korku, lub podczas parkowania. 

Napęd

Ariya jest dostępna w czterech konfiguracjach, z napędem na przednią, lub obie osie. W zależności od wybranej mocy silników waha się między 218kM, 394kM. Topowy wariant Ariyi Peformance rozwija maksymalną moc koni mechanicznych, gwarantuje przyśpieszenie do 5,1s do setki. 

Zasięg

Nissan Ariya będzie dostępny w dwóch wersjach z akumulatorami o pojemności 63kWh oraz 87 kWh. Pierwszy z wariantów ma oferować zasięg do 360 km, a drugi aż do 500 kilometrów. Niezależnie od wersji auto będzie można naładować systemem szybkiego ładowania. Trzydziestominutowe ładowanie akumulatora, pozwoli na pokonanie 300 km dystansu. 

Nissan Ariya to bez wątpienia rewolucja w świecie samochodów elektrycznych, która już wkrótce zawita do naszych salonów.