Nissan QASHQAI

Nowy Nissan QASHQAI z maksymalną ilością gwiazdek w teście bezpieczeństwa NCAP

Każdego roku niezależna organizacja Euro NCAP (Europejski Program Oceny Nowych Samochodów) przyznaję nagrodę na podstawie łącznej oceny w trzech kategoriach. Ochrony pasażerów, pieszych oraz skuteczności systemów wspomagających bezpieczeństwo. W tym roku najlepiej zaprezentował się Nissan Qashqai, otrzymując jeden z lepszych wyników w testach przeprowadzonych z zgodnie nowym protokołem na lata 2020-2022.

Nowy Nissan Qashqai

Nissan Qashqai po raz trzeci otrzymał maksymalną ilość gwiazdek w europejskim teście bezpieczeństwa NCAP

Każdego roku niezależna organizacja NCAP (Europejski Program Oceny Samochodów Nowych) przyznaje nagrodę na podstawie łącznej oceny w trzech kategoriach. Ochrony pasażerów, ochrony pieszych oraz w skuteczności systemów wspomagających bezpieczeństwo. W tym roku najlepiej zaprezentował się Nissan Qashqai otrzymując jeden z najlepszych wyników przeprowadzonych zgodnie ze standardami wprowadzonymi w latach 2020-2022. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Niewątpliwie Nissan Qashqai jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. To zasługa wzmocnień konstrukcji płyty i wysoce trwałej stali, która zapewnia wyjątkową odporność na zderzenia, zanim siła uderzeniowa dotrze do podróżujących pasażerów. Ponadto po raz pierwszy w europejskich modelach zdecydowano się na zainstalowanie środkowej poduszki powietrznej, która ma za zadanie uchronić głowy pasażerów podróżujących z przodu, w przypadku uderzenia w bok pojazdu. Jedynym z ważnych, jak nie najważniejszych zalet tego modelu jest ochrona naszych pociech. Qashqai otrzymał 23,8 punktów w teście bezpieczeństwa przewozu najmłodszych, oraz maksymalnie 12 punktów w kontroli instalacji fotelika dziecięcego.

Ochrona pieszych i rowerzystów

Nie gorzej, bo w wynikiem 70% wypadł w teście bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Inteligentny system hamowania awaryjnego ostrzeże kierowcę, jeżeli przewidzi zderzenie z pieszym lub rowerzystą i uruchomi hamowanie. To system, który występuję w każdej wersji wyposażenia.

Jeszcze bardziej bezpieczny

Dzięki inteligentnym systemom wspomagającym i zastosowaniu zaawansowanej technologii Nissan Intelligent Mobility, Nissan Qashqai otrzymał aż 95% punktów. Krokiem w dobrą stronę jest zastosowanie w europejskiej ofercie Nissana przeziernego wyświetlacza, który ułatwi kierowcy kontrolowanie prędkości, wskazówek nawigacyjnych oraz ograniczeń prędkości bez konieczności odwracania wzroku od drogi.
Qashqai wprowadził system inteligentnych reflektorów, które mają zapobiec oślepianiu kierowców nadjeżdżających z przeciwka - to kolejny dobry krok w stronę zwiększenia poziomu bezpieczeństwa  na drodze. Ponadto został wyposażony w system ostrzenia o pojazdach znajdujących się w "martwym polu", który wykrywa niewidoczny dla kierowców pojazd na sąsiednim pasie i aktywnie kieruję samochód na właściwy pas, zapobiegając niebezpiecznym sytuacjom oraz ostrzeże o ruchu poprzecznym z tyłu zapobiegając kolizją podczas wykonywania manewru wycofywania z miejsca parkingowego.